Достапни линкови

logo-print

Црвенковски ја прифати поканата за средба со Груевски


Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски ја прифати поканата за билатерална средба од Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на која ќе се разговара за отворените прашања во пресрет на претстојните парламентарни избори во Република Македонија.
Црвенковски на денешната прес конференција изјави дека СДСМ го предлага Борис Кондарко за Претседател на ДИК. Инаку иницијативата на Груевски, како што е соопштено, е во интерес на претстојниот изборен процес и приоритетите на Република Македонија.
XS
SM
MD
LG