Достапни линкови

logo-print

Во Украински Измаил 16 годишните треба да се дома до 22


Полицијата ќе го спроведува законот

Полицијата ќе го спроведува законот

Локалните власти во украинското место Измаил во близина на Одеса воспоставија ноќен полициски час за деца под 16 и 14 години. Оние до 16 можат да останат надвор до 22 часот а, оние до 14 до 21 часот.
Целта, според локалните власти, е децата да се заштитат од криминалот. Родителите, како и сопствениците на клубовите, баровите и центрите за компјутерски игри ке бидат казните ако ако им децата да останат подоцна.
XS
SM
MD
LG