Достапни линкови

logo-print

Вицепремиерот Наумовски на средба со евроамбасадорот Соренсен


Петер Соренсен

Петер Соренсен

Заменикот претседател на македонската влада, задолжен за европски прашања Васко Наумовски денеска ќе оствари средба со новоименуваниот шеф на делегацијата на Европската унија во Македонија Петер Соренсен. Тој го замени евроамабсадорот Ерван Фуере и официјално почна да ја извршува функцијата во минатата недела.
XS
SM
MD
LG