Достапни линкови

logo-print

Пакистан изврши ракетна проба


Пакистанската војска соопшти дека тестирала ракета од краток дострел од типот земја земја која може да понесе нуклеарна боева глава. Во соопштението се наведува дека пробата била успешна. Пакистан и соседната Индија во 1998 година извршија нуклерани проби.
XS
SM
MD
LG