Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на САД Бајден во Молдавија


Потпретседателот на САД Бајден и рускиот премиер Путин

Потпретседателот на САД Бајден и рускиот премиер Путин

Американскиот потпретседател Џо Бајден на денешните разговори со раководството на Молдавија во Кишињев се очекува да ги охрабри напорите за решавање на конфликтот околу Трансдњестар, сепаратистички регион каде што се стационирани руски сили. Џо Бајден претходно престојуваше во Русија каде што се сретна со претседателот Дмитри Медведев и со премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG