Достапни линкови

logo-print

Нови протести во Хрватска


Минатонеделните антивладини протести во Хрватска

Минатонеделните антивладини протести во Хрватска


Неколку илјади граѓани повторно протестираа синоќа во Хрватска со барање за предвремен избори.Граѓаните се собрале преку социјалната мрежа Фејсбук, јавуват хрватските медиуми. Демонстрантите биле спречени од полицијата да се приближат кон седиштето на Владата, па од таму тргнале кон згрдата на Народната Банка каде направиле жив ѕид и извикувале „ не ја даваме ХНБ“
XS
SM
MD
LG