Достапни линкови

logo-print

Убиен шефот на полицијата во авганистанската провинција Кундуз


провинцијата Кундуз

провинцијата Кундуз

Бомбаш самоубиец го убил шефот на полицијата на провинцијата Кундуз во северниот дел на Авганистан. Градоначалникот на провинцијата Мохамед Анвар Јигдалек изјави дека шефот на полицијата Абдул Рахман Саједкили бил на патрола со педесетмина полицајци кога бомбашот ја детонирал експлозивната направа. За сега не се знае уште колку лица загинале во инцидентот.
XS
SM
MD
LG