Достапни линкови

logo-print

ОБСЕ го критикува Азербејџан за непочитување судска одлука


Организацијата за безбедност и соработка во Европа, попозната како ОБСЕ, денеска упати критики за Азербејџан за игнорирање на наредба на Европскиот суд за ослободување на опозициски новинар. Претставникот на организацијата Дуња Мијатовиќ посочи дека не само што властите во Азербејџан ја игнорираат судската одлука, туку и продолжуваат со малтретирањето на новинарот, кој е во затвор од 2007 година.
XS
SM
MD
LG