Достапни линкови

logo-print

Состанок на НАТО утре во Брисел


Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен

Генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен

Утре во Брисел ќе се сретнат министрите за одбрана на земјите членки на НАТО. На состанокот, освен генералниот секретар на Алијансата Андрес Фог Расмусен, се очекува да присуствуваат и високиот претставник за надворешна политика на Европската унија Кетрин Ештон и специјалниот претставник на Обединетите нации во Авганистан Стафан де Мистура. Во фокусот на разговорите ќе биде преминувањето во четвртата фаза од операцијата ИСАФ. Македонскиот министер за одбрана Зоран Коњановски ќе присуствува на средбата.
XS
SM
MD
LG