Достапни линкови

logo-print

Петмина настрадани во пожар во Москва


Петмина настрадаа во пожар во фабрика во Москва денеска, соопштија руските власти. Пожарот избил рано утрово во населеното место Ивантејевка, во северноисточниот дел на главниот град на Русија. Пожарникарите ги пронашле телата на петмината настрадани имигранти од Виетнам кои работеле во објектот. Групите за човекови права до сега неколку пати посочуваа дека имигрантите во Русија се една од најранливите групи во земјата.
XS
SM
MD
LG