Достапни линкови

logo-print

Убиен братучедот на авганистанскиот претседател


Претседателот Хамид Карзаи

Претседателот Хамид Карзаи

Американските воени сили убиле братучед на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи кога провалиле во куќа во југот на земјата, соопштија тамошните власти. Градоначалникот на општината Данд во јужната провинција Кандахар рече дека Хаји Јар Мохамед Кан бил убиуен во рација доцна вчеравечер. Локалните власти тврдат дека роднината на претседателот бил убиен по грешка.
XS
SM
MD
LG