Достапни линкови

logo-print

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден во посета на Москва


Од средбата Медведев Бајден

Од средбата Медведев Бајден

Потпретседателот на САД Џозеф Бајден во Москва ќе има разговори со премиерот на Русија Владимир Путин на кои ќе го подржи руското членство во Светската Трговска организација.Бајден ќе има и прва директна средба со рускиот претседател Дмитриј Медведев. За време на посетата Бајден ќе одржи и говор на Универзитетот во Москва за руско американските односи и ќе учествува на тркалезна маса со опозициските лидери.
XS
SM
MD
LG