Достапни линкови

logo-print

Окупирана куќата на Саиф Гадафи во Лондон


Лондон

Лондон

Група демонстранти ја окупираше куќата на синот на либијскиот лидер во Лондон. Скотланд Јард потврди дека куќата со осум спални соби во предградието Хампстед во северниот дел на Лондон била провалена. Саиф Гадафи го купи објектот во 2009 година.
XS
SM
MD
LG