Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Казакстан ќе отпатува во Москва


Нурсултан Назарбаев

Нурсултан Назарбаев

Претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбаев ќе отпатува на работна поста на Москва на седумнаесетти март. Портпаролот на Министерството за надворешни работи Аскар Абдракманов рече дека претседателот ќе се сретне со „руското лидерство на разговори за билатералните врски“.
XS
SM
MD
LG