Достапни линкови

logo-print

Средба на Груевски со израелскиот министер за стратешки прашања


Никола Груевски

Никола Груевски

На денешната средба на премиерот Груевски со министерот за стратешки прашања на Израел Моше Јалон, стана збор за досегашниот развој на билатералните односи меѓу двете земји кои, како што било заклучено, ги карактеризира висок степен на пријателство и меѓусебно разбирање. Јалон, рекол дека отворањето на Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија во Скопје високо се цени и дека ќе има големо значење за понатамошно продлабочување на билатералните односи.
XS
SM
MD
LG