Достапни линкови

logo-print

Високорангиран либијски државен службеник слета во Египет


лидерот Муамар Гадафи

лидерот Муамар Гадафи

Приватен либијски авион слета на аеродромот во Каиро, јавија медиумите. Според за сега неофицијални информации со авионот патувал еден од високорангираните државни службеници од северноафриканската земја. Новинската агенција „Асошиејтед Прес“, повикувајки се на анонимни извори од аеродромот во Каиро, јави дека служебикот носел порака од либијскиот лидер Гадафи. За сега нема подетални информации за содржината на пораката и за кого е наменета. Инаку, медиумите јавуваат дека од аеродромот во близина на либијскиот главен град Триполи, полетале три авиони во сопственост на семејството Гадафи.
XS
SM
MD
LG