Достапни линкови

logo-print

Талибанците ја преземаа одговорноста за нападот во Пакистан


од местото на нападот

од местото на нападот

Пакистанските талибанци преземаа одговорност за нападот на бомбаш самоубиец во кој загинаа 34 лица во северозападот на Пакистан денеска. Напаѓачот ја детонирал експлозивната направа на погреб на сопругата на еден од припадниците на безбедносните сили. Околу 300 луѓе присуствувале на погребот во времето на нападот, од кои најмалку 45-мина се повредени.
XS
SM
MD
LG