Достапни линкови

logo-print

Дискавери се подготвува за слетување


Американскиот спејс шатл Дискавери денеска треба да слета на Земјата по последната негова мисија за снабдување на Меѓународната вселенска станица. НАСА планира уште два лета на Дискавери пред целосно да ја заврши оваа 30 годишна програма. Средствата ќе бидат пренаменети за покренување нов систем што ќе биде во можност да носи луѓе и опрема на подалечни дестинации.
XS
SM
MD
LG