Достапни линкови

logo-print

Експлозија на бомба во Пакистан, над 30 загинати


Пакситанската полиција соопшти дека во експлозија на бомба на еден погреб во близина на Пешавар во северозападниот дел на земјата загинале над 30 луѓе. Полицијата претпоставува дека нападот бил изведен од бомбаш самоубиец.
XS
SM
MD
LG