Достапни линкови

logo-print

Американскиот потпретседател Бајден пристигна во Москва


Бајден на аеродромот близу Москва

Бајден на аеродромот близу Москва

Американскиот потпретседател Џо Бајден пристигна во Москва на разговори за подобрување на билатералните односи меѓу двете земји. Разговорите се очекува да се фокусираат на соработката во полето на ракетна одбрана и руските напори за приклучување кон Светската трговска организација. Дискусиите исто така може да се фокусираат и на состојбите во Либија, и се очекува презентирање на руските аргументи против странска воена интервенција во северноафриканската земја. Бајден утре ќе се сретне со рускиот претседател Димитриј Медведев и премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG