Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Грузија ќе го посети Вашингтон


Михаил Сакашвили

Михаил Сакашвили

Претседателот на Грузија Михаил Сакашвили ќе отпатува на официјална посета на Соединетите американски држави. Како што информираа од неговиот кабинет, посетата ќе трае седум дена а ќе започне во вторник идната недела. Сакашвили ќе ги посети Њујорк и Мајами каде ќе го промовира туризмот во Грузија, по што во Вашингтон ќе се сретне со менаџерскиот директор на Меѓународниот монетарен фонд на разговори за економски прашања.
XS
SM
MD
LG