Достапни линкови

logo-print

Зголемен бројот на загинати во Пакистан


од местото на експлозиите

од местото на експлозиите

Бројот на загинати во експлозијата на бензинска пумпа во Пакистан се искачи на 23 лица, додека 116 се повредени, соопштија од полицијата. Детонацијата ги запалила цистерните со бензин што предизвикало посилна експлозија која уништила повеќе автомобили и оштетила неколку околни згради. Медиумите јавуваат дека експлозијата се случила во близина на зградата на пакистанската разузнавачка служба во провинцијата Пунјаб во источниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG