Достапни линкови

logo-print

Киргискиот лидер Отумбаева на средба со Обама


Претседателката на Киргистан Роза Отумбаева

Претседателката на Киргистан Роза Отумбаева

Американската Бела Куќа соопшти дека претседателот Барак Обама одржал разговори со претседателката на Киргистан Роза Отумбаева. Притоа, како што се наведува, Обама ја изразил американската поддршка за транзицијата на Киргизстан во демократска земја. Тој исто така се заблагодарил за нејзината поддршка во врска со американската база во Киргизстан. Оваа база е транзитна точка за американските војници кои заминуваат за Авганистан.
XS
SM
MD
LG