Достапни линкови

logo-print

Комеморијален собир во МАНУ


Со комеморијален собир во Македонската академија на науките и уметностите, денеска почнува церемонијата по повод отворањето на Меморијалниот центар на Холокаустот на Евреите од Македонија.
На денешната прес конференција, што исто така ќе се одржи во МАНУ ќе бидат соопштени детали за тридневната церемонија и ќе бидат промовирани специјална поштенска марка и поштенско писмо.
XS
SM
MD
LG