Достапни линкови

logo-print

Спектакуларен хакерски напад врз Министерството за финансии во Франција


Францускиот министер за буџет изјави дека хакери се инфилтрирале во владините компјутери во потрага по информации за француското преседавање со Групата 20 водечки економии.
Франсоа Барон изјави дека е рано да се шпекулира кој стои зад овој, како што го нарече „спектакуларен напад“ врз серверот и е-маилите на Министерството за финансии.
Според магазинот Пари – Мач, нападот бил извршуван од интернет адреси од Кина и почнал во Декември минатата година.
XS
SM
MD
LG