Достапни линкови

logo-print

Протести во Бахраин


од протестите во градот Мана во февруари годинава

од протестите во градот Мана во февруари годинава

Илјадници демонстранти се собраа денеска пред канцеларијата на премиерот во Мана, извикувајки слогани против владата на Бахраин. Земјата во која се наоѓа петтата флота на Соединетите американски држави е потресена од демонстрации со барања за политички реформи од средината на февруари годинава. Островот во Персискиот залив е под власт на Сунити, додека шиитското мнозинство ги поттикнува протестите.
XS
SM
MD
LG