Достапни линкови

logo-print

Британија преговара за ослободување на заробените војници во Либија


Бунтовници во Либија се подготвуваат за одбрана од воздушен напад

Бунтовници во Либија се подготвуваат за одбрана од воздушен напад

Британските власти преговараат за ослободување на заробените војници од Либија, јавија новинските агенции. „Ројтерс“ повикувајки се на извори во организација за човекови права, јави дека анти-владините бунтовници во Либија заробиле британски војници кои придружувале дипломат низ земјата. За сега не е јасно дали бунтовниците ги заробиле само војниците или во заробништво се држат и членовите на дипломатската екипа. Активист во организацијата „Солидарност за човекови права“ за медиумите потврди дека британските власти преговараат со бунтовниците за ослободување на заробениците.

XS
SM
MD
LG