Достапни линкови

logo-print

Јапонскиот министер за надворешни работи најави оставка


Сеији Маехара

Сеији Маехара

Министерот за надворешни работи на Јапонија најави поднесување оставка од функцијата по прифаќање на политичка донација од странски државјанин. Сеији Мехаера ја најави одлуката два дена откако призна дека прифатил донација од корејски државјанин. Примање политички донации од странци е строго забрането во Јапонија.
XS
SM
MD
LG