Достапни линкови

logo-print

Протест на клубот на жени на СДСМ


од ланските протести на СДСМ

од ланските протести на СДСМ

Клубот на жени на опозициската СДСМ денеска организира протест по повод сто годишнината од Осми март – денот на жената. Како што соопштија од партијата, клубот годинава 8-ми март го посветува на жените во притвор, преку изразување на протест против злоупотреба на законот и арбитрaрното ставање во притвор на болни жени и мајки на мали деца.
XS
SM
MD
LG