Достапни линкови

logo-print

Почина позната руска активистка


Галина Коженикова

Галина Коженикова

Галина Коженикова, една од најпознатите руски активистки против расизам, почина од тешка болест на 36 годишна возраст, јави рускиот сервис на Радио Слободна Европа. Коженикова беше заменик директор на организацијата СОВА, непрофитна група во Москва, позната по собирање на најрелијабилните статистички податоци за расистички мотивирани убиства и напади.
XS
SM
MD
LG