Достапни линкови

logo-print

Британското МНР не потврди дали нивни војници се заробени во Либија


Либија - вчера

Либија - вчера

Британското Министерство за одбрана не ги демантира нити пак ги потврдува информациите дека припадници на британските специјални сили се заробени од страна на бунтовниците во Либија. Бо британскиот „Сандеј Тајмс“ пишува дека војниците придружувале млад дипломат низ териториите кои се под власт на бунтовниците.
XS
SM
MD
LG