Достапни линкови

logo-print

Обама ја почна кампањата на Демократите за изборите догодина


Американскиот претседател Барак Обама ја започна кампањата на неговата Демократска Партија за изборите во наредната година, на кои се очекува тој да влезе во трката за освојување втор мандат. Во говорот во Мајами, Обама истакна дека американската економија заздравува и оти тоа ќе им помогне на Демократите да се опорават од поразот од Републиканците на изборите лани во ноември. Меѓутоа, Обама ја нагласи и потребата од соработка со Републиканците во интерес на прогресот на Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG