Достапни линкови

logo-print

Протести во Александрија против безбедносната служба


Стотици демонстранти во египетскиот град Александрија се обиделе да влезат во зградата на службата за безбедност. Според некои информации, најмалку 3 лица биле повредени кога безбедносните служби отвориле оган врз демонстрантите, меѓутоа властите ги демантираа ваквите тврдења. Инаку, демонстрантите бараат расформирање на оваа служба поради кршењата на човековите права за време на режимот на соборениот претседател Хосни Мубарак.
XS
SM
MD
LG