Достапни линкови

logo-print

НАТО војник загина во Авганистан


Еден војник на НАТО загинал од експлозија на бомба во јужен Авганистан, соопшти претставник на Алијансата во Кабул. Од почетокот на годинава, досега во Авганистан загинале 70 припадници на НАТО.
XS
SM
MD
LG