Достапни линкови

logo-print

Бомбашки напад во Пакистан - најмалку 9 убиени.


Во бомбашки напад во северозападен Пакистан се убиени најмалку 9, а се ранети над 30 лица. Нападот се случил кога по петочната молитва им била делена храна на сирмоасите во градот Ноушера. Засега нема детали за каков вид напад станува збор.
XS
SM
MD
LG