Достапни линкови

logo-print

Почеток на предизборната кампања во Казакстан


Актуелниот претседател Нурсултан Назарбаев

Актуелниот претседател Нурсултан Назарбаев

Денеска во Казакстан почна предизборната кампања за претседателските избори во земјата. Актуелниот шеф на државата Нурсултан Назарбаев на трети април ќе се натпреварува со уште тројца кандидати кои се чини малку и се познати на казакстанската јавност. Лидерите на најголемите опозициски партии ги бојкотираат изборите, за кои тврдат дека ќе бидат наместени.
XS
SM
MD
LG