Достапни линкови

logo-print

Најмалку 26 загинати во немири на Брегот на слонова коска


Најмалку 26 лица загинаа во изминативе 24 часа во немири во предградие на Адбијан, најголемиот град на Брегот на слонова коска. Како што соопштија од Обединетите нации, повеќе од 200,000 луѓе избегале од местото на немирите. Во изминативе неколку дена полицијата во Адбијан се судира со бунтовници кои се противат на владеењето на претседателот Лоран Гбагбо.
XS
SM
MD
LG