Достапни линкови

logo-print

Синот на Гадафи бил во Молдавија за време на немирите во Либија


Михаи Гимпу, член на Либералната партија, дел од владеачката коалиција на Молдавија

Михаи Гимпу, член на Либералната партија, дел од владеачката коалиција на Молдавија

Молдависки државен службеник потврди дека синот на либијскиот лидер Муамар Гадафи ја посетил земјата во февруари, кога започнувале протестите на либијската опозиција. Михаил Гимпу, член на владеачката коалиција на Молдавија, изјави дека со дозволата за посета на синот на Гадафи во земјата не биле прекршени одредбите на санкциите на Обединетите нации против семејството на либијскиот лидер, бидејки во тоа време санкциите не биле одредени.
XS
SM
MD
LG