Достапни линкови

logo-print

Одложен самитот на Арапската ЛигаИрак се согласи да го одложи самитот на Арапаската лига, што беше закажан за 29-ти март во Багдад, по барањето на повеќемина арапски министри за надворешни работи поради проблемите во некои земји. Според извори во Багдад, самитот би требало да се одржи во периодот до 15-ти мај.
XS
SM
MD
LG