Достапни линкови

logo-print

Силите на Гадафи ги бомбардирале позициите на бунтовниците


Силите лојални на либијскиот лидер Моамер Гадафи извршиле воздушни напади врз позициите на бунтовниците во источниот дел на земјата. До нападите доаѓа еден ден откако силите на Гадафи се обидоа да ја превземат контролата врз нафтените полиња во тој дел од земјата.
XS
SM
MD
LG