Достапни линкови

logo-print

Опозицијата во Јемен му понуди план за заминување на претседателот Салех


Али Абдула Салех

Али Абдула Салех

Јеменската опозиција му понуди план на претседателот Али Абдула Салех за мирно предавање на власта до крајот на оваа година. Планот бил усогласен и со религиозните лидери, а попладне се очекува одговорот од Салех. Во Јемен од минатиот месец почнаа демонстрации за соборување на претседателот Салех во кои досега загинале 19 луѓе.
XS
SM
MD
LG