Достапни линкови

logo-print

Тројца холандски војници уапсени во Либија


Холандското министерство за одбрана потврди дека тројца холандски војници биле уапсени во Либија од страна на силите, лојални на Гадафи, додека се обидувале да евакуираат европски работници. Војниците биле заробени кога во неделата со хеликоптер слетале еден град во јужна Либија, а во тек биле интензивни преговори за нивно ослободување.
XS
SM
MD
LG