Достапни линкови

logo-print

УНЕСКО ја суспендира соработката со Либија


Либискиот лидер Моамер Гадафи ја вози својата количка во Триполи

Либискиот лидер Моамер Гадафи ја вози својата количка во Триполи

УНЕСКО ја суспендира соработката со Либија. Одлуката на Организијата за култура на ОН уследи по одлуката на Советот за безбедност на ОН да се усвои резолуцијата со која се осудува кршењето на човековите права во Либија. Во соопштението на организцијата се наведува дека УНЕСКО ќе ја продолжи соработка со Либија, откако повторно целосно ќе се почитуваат правата на либискиот народ.
XS
SM
MD
LG