Достапни линкови

logo-print

Инцидент во Апелацискиот суд Скопје


Родители на малолетник го нападнале бранителот на нивниот син во зградата на Апелацискиот суд Скопје. На малолетникот му била продолжена изречената заводска мерка „упатување во воспитно поправен дом“ за сторени две кривични дела: „убиство“ и „недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материјали“. Бранителот наводно непрофесионално реагирал за време на судскиот процес, што ги предизвикало родителите на малолетникот да го нападнат по излегување од судницата.
XS
SM
MD
LG