Достапни линкови

logo-print

Милошоски го прими новиот шеф на делегацијата на ЕУ Соренсен


Антонио Милошоски

Антонио Милошоски

Министерот за надворешни работи Антонио Милошоски денеска го прими новиот шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија, амбасадорот Питер Ингеман Моесгард Соренсен, кој му ги предаде копиите од акредитивните писма за неговото именување. Како што соопштија од Министерствто за надворешни работи, министерот и евроамбасадорот размениле мислења за актуелните состојби во регионот.
XS
SM
MD
LG