Достапни линкови

logo-print

Убиен пакистанскиот министер за малцински права


Денеска во Исламaбад, како што јавуваат агенциите, бил убиен пакистанскиот министер за верски малцинства Шабаз Бати. Се прецизира дека вооружени лица отвориле оган врз министерот додека излегувал од неговиот дом. Бати, инаку хритијанин, постојано имал закани од исламистичките милитанти.
XS
SM
MD
LG