Достапни линкови

logo-print

Британска воена делегација во Македонија


Делегација на Оружените сили на Обединетото Кралство, предводена од началникот на Генералштабот на копнената војска генерал Питер Вал, денеска ќе престојува во Македонија. За време на посетата тие ќе се сретнат со началникот на Генералштабот на АРМ генерал Мирослав Стојановски, а ќе бидат примени и од Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и од министерот за одбрана Зоран Коњановски.
XS
SM
MD
LG