Достапни линкови

logo-print

Во Србија уапсени шестмина осомничени за нелегален транспорт на имигранти


Српската полиција денеска упаси шест лица осомничени за нелегално пренесување на имигранти. Осомничените се соочуваат со обвиненија за смртта на петнаесетмина косовски Албанци кои во 2009 година се удавиле во реката Тиза при обид за нелегален влез во Унгарија. Според сознанијата на полицијата, осомничените наплаќале по неколку илјади евра по човек за нелегалниот транспорт преку српската граница.
XS
SM
MD
LG