Достапни линкови

logo-print

Грузија ги демантира руските претпоставки за тероризам


Аеродромот Домодедово по терористичкиот напад

Аеродромот Домодедово по терористичкиот напад

Грузија ги демантираше руските сомнениа дека официјален Тбилиси стои зад терористичкиот напад на аеродромот Домодедово во Москва. Рускиот правник Александар Торшин го даде тврдењето во интервју за рускиот „Росискаја Газета“, но не понуди аргументи за подршка. Портпаролот на грузискиот претседател денеска изјави дека тврдењето е апсурдно, додавајки дека Грузија отсекогаш осудувала било каква манифестација на тероризам.
XS
SM
MD
LG