Достапни линкови

logo-print

Јанкуловска во Љубљана на Конференција за гранична безбедност


Гордана Јанкуловска

Гордана Јанкуловска

Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска во Љубљана ќе учествува на Осмата годишна конференција на министрите за внатрешни работи на земјите од Југоисточна Европа: Словенија, Бугарија, Албанија, Босна и Херцеговина, Хрватска, Република Македонија, Молдавија, Црна Гора, Романија и Србија).
Конференцијата е посветена на соработката во областа на граничната безбедност, на која обраќање ќе има и министерката Јанкулоска.
XS
SM
MD
LG